Pod słońcem Toskanii

sam tytuł już zachęca do wyjazdu:)

Pod słońcem Toskanii

sam tytuł już zachęca do wyjazdu:)

Miejsca wsiadania
16:00
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza
17:30
Legnica ul Dworcowa
18:00
Łąka
Pod słońcem Toskanii
Opis

Sama nazwa „Toscania” jest zachęcająca. Zawsze marzyłaś/eś by się tu wybrać. Wielu znajomych wcześniej opowiadało o wakacjach w Toscanii i wszyscy byli zachwyceni. Każdy chciałby tu kiedyś wrócić.


Toscania słynie z pięknej zielonej przyrody oraz winnic, które są tu tradycją. W środkowej części Toscanii znajduje się najbardzej znany region winiarski o nazwie Chianti.


1 dzień

Wyjazd w godzinach popołudniowych Wroclaw Legnica Łąka Zgorzelec 

2 dzień

Spacer Genua – u stóp Apeninu rozpościera się Genua, miasto założone przez samego boga Janusa. I zazdrośnie chroniące swoje tajemnice. Kto wie, może spotkamy Krzysztofa Kolumba? Na pewno zobaczymy dom jego rodziców. 

Przejdziemy uliczkami miasta, o którym mówi się, że ma dwa oblicza: jedno jak morski potwór, inne jak łagodny kot.

Zobaczymy katedrę Sano Lorenzo, bardzo stary kościół, który jest zupełnie nowy. Przejazd Santa Margerita Ligure – Cinque Terre, to marzenie każdego romantyka.  

Riwiera Liguryjska w okolicy Levanto pachnie i zachwyca swoją lekkością i niefrasobliwością. Przez wieki te tereny niemalże odcięte od świata chroniły swoją urodę przed wszystkimi. Kiedy ponad stol lat temu zbudowano linie kolejową, pomiędzy cyplem Mesco, w okolicy Levanto, a przylądkiem Montenero przy Portovenere, pięć miejscowości: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore zacęły sciągac rzesze turystów. W 1997 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO

Krótki spacer, kawa

Statek do Portofino

Płynie ok 15 minut

„Jest długie lato w Portofino

I dużo gości z wszystkich stron

I strumieniami płynie wino

Tu, w Portofino, przez całą noc…” i tylko tutaj można się naprawdę zakochać. Wiedziała o tym Agnieszka Osiecka. Mamy szansę dowiedzieć się także my!

Przejazd do Montecatini Terme 

Zasłużony nocleg

3 dzień

Przejazd Montecatini Terme - San Giminiano

Spacer po San Giminiano 1h plus chwila wolna na lody tam są dobre:)

San Giminiano – Nasz Manhattan, lody i Szafran!

San Giminiano to wiatr i wino, kwiaty szafranu kwitnące tylko tutaj na początku października! Echo włąsnych kroków, które słyszysz, kiedy umykasz wijącym tu wiatrom i przedzierasz się przez brązowo- szare ulice do wież, które mają Cię ochronić. Przed czym? Przed wiatrem właśnie, przed nieuczciwymi kupcami, przed samym sobą? Tego się nie dowiesz, dopóki nie przejdziesz choć raz uliczek San Giminiano. Dzisiaj już tylko 14 wież chroni wszystkich tajemnic tego miasta. 

Przejazd po Via Chiantiniana od miejscowości np. San Giminiano – Poggibonsi - Castellina in Chianti – Radda in Chianti - Volterra – Montecatini Terme 

Czas na wino, wszak jesteś w Toscanii! Via Chiantiniana to jedyna droga prowadząca wzdłuż toskcańskich winnic, po której jeździli kiedyś królowie i biskupi, nie stroniący od tutejszego Chianti, rubinowego, mieniącego się blaskiem purpury wina, które piją tu wszyscy. I wszyscy je uprawiają. Toskańczycy niechętnie dzielą się tajemnicami uprawy Chianti ale są bardzo gościnni i chętnie opowiadają o samku Chiant, pracy w winnicy, o pasji, o krajobrazach i kolorach, które odkrywać można potem w rubinowo-purpurowym płynie mieniącym się w słońcu. A ty posłuchaj ich gawędy, trzymając w ręku smukły kieliszek z pachnącym winem, ogrzewając twarz w promieniach październikowego słońca!

W Castellina albo Radda przerwa na winnicę

Powrót albo jednak Siena, bo godzina będzie dosyć młoda. 

„Na rynku w Sienie, to dopiero cuda! Wiły przyjechały, wiły!.....” Sieny przedstawiać nie trzeba. Miasto w dolinie dwóch rzek lśni jasnym blaskiem pośród toskańskich wzgórz. Rozgrzana od słońca ceglana kostka na Piazza del Campo, przyjmnie wszystkich - pełna jest turystów, zmęczonych zwiedzaniem. Leżą na niej tak, jak niegdyś leżeli mieszkańcy, oglądający Wiłów, wędrownych aktorów zjeżdżających do miasta w poszukiwaniu poklasku i zarobku.

Tu trzeba się zgubić, posród średniowiecznych uliczek, prowadzących zawsze i wszędzie do jakiejś gospody, gdzie można liczyć na świeże ryby i antał wina, albo inny sienieński specjał.

I słońce w Sienie świeci łaskawiej! Obiadokolacja nocleg

4 dzień

Przejazd do basenów termalnych w Val d’orcia lub Rapollano lub ; Terme di Saturnia / wioska Pitigliano cudowna średniowieczna wioska! I powrót!

Dziś znowu gubimy się w czasie! Pitigliano – małe Jeruzalem. Przez wieki, mieszkali tu w wielkiej zgodzie Żydzi i chrześcijanie. I to mieszkali w miejscu, gdzie właściwie nie mieli prawa niczego zbudować Bo Pitgilitano leży na tufie, który się cały czas osypuje. Woda wydrążyła tu jaskinie, które ludzie wykorzysują od wieków jako piwnice, grobowce i miejsca schadzek.

Aż do dzisiaj! PItigliano to także Bianco di Pitigliano – jedyne białe wino w regionie. Najlżejsze na świecie białe wino! obiadokolacja nocleg

5 dzień

I w końcu – samochody i wyścigi samochodowe! To coś, co modeńczycy uwielbiają! Zaczęli się ścigać jako pierwsi w całych Włoszech! No i nie na darmo urodził się Enzo Ferrari!

Kto nie zna wizerunku czarnego konia, wspinającego się aż do nieba?

Kto nie chciałby zobaczyć Diamentowego Pałacu, którego sciany zewnętrzne miały być wyłożone prawdziwymi diamentami? I na czym się skończyło? To trzeba dzisja sprawdzić samemu!

Trzeba też zobaczyć, gdzie Mikołaj Kopernik chodził na randki oraz gdzie

(i z kim!) wynajmował kwaterę? I czy na pewno był takim pilnym studentem? W Padwie, jeszcze tak. Ale tu, w Ferrarze…no coż. Przekonaj się sama/sam!

Ferrara - spacer czas wolny

Przejazd do Polski  w godzinach rannych

To będzie cudowny wyjazd :)


Program jest ramowy może ulec zmianie
1 osoba
Dorośli
0
Dzieci
1 - 15 lat
0
Studenci
0
Seniorzy
65+ lat
0
Suma 699 PLN + 200 EUR
Wartość w obcej walucie płatna jest w autokarze u pilota - przeznacza się ją na wstępy, opłaty parkingowe itp.
Cena zawiera przejazd autokarem kl turystycznej ubezpieczenie NNW KL 3x nocleg 3x śniadania 2x kolacja 1 kolacja z winem w winnicy pilot podczas całego wyjazdu przewodnik Genua
Cena nie zawiera bilet na statek Portofino ok 20 euro wydatków własnych Muzeum Ferrari ok 20 euro Pokój 1 osobowy 50 euro/os Zestaw słuchawkowy ok 10 euro